LogoGlasperlenspielSinfonie

ERPClassic

LogoToyotaLandscape

KultuuariNaoRaamat


Records available

CD canto:). Hortus Musicus

DVD In the Mystical Land of Kaydara. Peeter Vähi

DVD Coppélia. A ballet by Léo Delibes

CD-series Great Maestros. Beethoven, Brahms. Kalle Randalu, Estonian National Symphony Orchestra, Neeme Järvi

CD Quarter of a Century with Friends. Arsis, Rémi Boucher, Oliver Kuusik, Rauno Elp

Super Audio CD Maria Magdalena. Sevara Nazarkhan, Riga Dom Cathedral Boys Choir, State Choir Latvija, Latvian National Symphony Orchestra

CD Jerusalem. Hortus Musicus

LP Contra aut pro? Toomas Velmet, Neeme Järvi, Estonian National Symphony Orchestra, Arvo Pärt

CD The Soul of Fire. Age Juurikas

LogoOrient200

 Pandit RANAJIT SENGUPTA
SHIRIN SENGUPTA
(India)

K 27 mai kell 19
Kadrioru park

 

 

Konverents         Kontserdid Tallinnas         Pekingi ooper         Õpitoad

Bazaar         Oriendi maitsed         Muu

decorative-line

ShirinSengupta300Shirin Sengupta, Kalkutast päri tunnustatud india kheyali-laulja, kes valdab ka mitmeid teisi india klassikalisi laulustiile, on alates aastast 2000 esindanud Indiat paljudel maailma kontserdilavadel ja mainekatel festivalidel. Tema unikaalset häält ja kaasasündinud lauluoskust on kiidetud ülivõrretes.
Esimesed muusikatunnid sai Shirin Sengupta juba 3-aastaselt oma vanematelt. Seejärel õppis ta selliste meistrite juures nagu Pandit A. T. Kanan, Pandit Arun Bhaduri ja Padmashree Pandit Ulas Kashalkar.
Hiljem on ta end täiendanud ka Vidushi Sipra Bose, Pandit Dina Nath Mishra ja Subhrajyoti Chakrabarty juhendamisel.
Lauljatari on tunnustatud paljude preemiate ja auhindadega. Ta on noorim vokalist, kes on saanud kõrgeima A-taseme kraadi ITC Sangeet Research akadeemiast Kalkutas. Talle on omistatud ka India Presidendi Autasu kui parimale kheyali ja phradhan-raga lauljale ning ta on võitnud terve rea India rahvuslikke konkursse. Ta on salvestanud kokku enam kui 20 CDd ja DVDd maailma erinevatele plaadifirmadele.
Shirin Sengupta on Monomanjari Esituskunstide ja Teadusliku Uurimise Instituudi president.

Pandit Ranajit Sengupta ei ole veel nii auväärses eas, et teda legendiks nimetada, kuigi ta on enam kui 20 aasta vältel olnud üks tuntumaid ja hinnatumaid india klassikalise keelpillimuusika traditsioonide järgijaid ja edasikandjaid maailamas. Oriendi festivali publik kuulis teda esmakordselt 10 aastat tagasi.
Ranajit Sengupta alustas lapsepõlves mandoliinimänguga. Edasi jätkusid tema õpingud tänaseks lahkunud sarodimängu meistri Ustad (hindi k ‘maestro’) Dhyanesh Khani ja Ustad Asshish Khani juures Maihar Senia gharanas (gharana − ‘koolkond’) Põhja-Indias. Ta on lõpetanud tipptasemel Kalkuta Rabindra Bharati Ülikooli muusikaosakonna ning on täiendanud end paljudel meistrikursustel, sh Ustad Ali Akbar Khani juures Indias ja Californias.
Ranajit Sengupta on üks noorematest Üle-India Raadio ja TV tipp-solistidest. Ta on tulnud võitjaks paljudel rahvuslikel konkurssidel ja tema teeneid on ära märgitud prestiižse Presidendi Autasuga.
Ranajit Sengupta on salvestanud enam kui 30 CDd ja DVDd maailma erinevatele plaadifirmadele ja esinenud enam kui 30 riigis maailma kõikidel kontinentidel.
Olles ka ise helilooja, on ta kirjutanud muusikat muuhulgas mitmetele kinofilmidele. Ranajit Sengupta loeb külalislektorina india klassikalise muusika kursust USA, Kanada ja Saksamaa ülikoolides. Ta on ka Inglismaal Londonis tegutseva India Noorteorkestri juhtiv helilooja, külalisdirigent ja guru.

Pandit Ranajit Sengupta esitab sarodil klassikalist Põhja-India muusikat. Sarod on kaheksa peakeele ja hulga resonantskeeltega pill. Pilli keeruline ehitus annab sellele erilise briljantse heli.

Kava:Rāga Bihag, Rāga Bhoopali, Rāga Jog

Kaastegevad: Rajarshi Sengupta (mandoliin),  Rupak Bhattacharjee (tablā)

 PanditRanajitSengupta   RanajitSengupta

 Dowload photo of Pandit Ranajit Sengupta (photo by Supriyo Mitra, jpg, RGB, 300 dpi, 5.1 MB)

player Ranajit Sengupta. Raga Jogkauns, fragm, 1 min 26 sec, mp3


Vaata samuti: Orient festivalid, Orient 2013, Orient 2011, Orient esitleb 2010, Orient 2009, Orient esitleb 2008, Orient 2007, Orient esitleb 2006, Orient 2005, festivali arhiiv, Orient Palmyras (“Voices from the Stars Above the Desert”), “The Path To The Heart Of Asia” (CD “Oriendi” esinejatega)

Kui soovite saada uudiseid ja festivali programmi täiendusi umbes kaks korda aastas, palun klikkige siia.

Suur tänu: EAS, Alar Metsson, Hedi Palipea, Meliisa Marianne Palipea

LogoToyota            LogoWelcomeToEstonia          LogoEURegionalDevelopment       LogoKulka

LogoValisministeerium                  LogoOrientalHouse                 LogoProtone

 

InEnglish