LogoGlasperlenspielSinfonie

ERPClassic

LogoToyotaLandscape

KultuuariNaoRaamat


Records available

CD canto:). Hortus Musicus

DVD In the Mystical Land of Kaydara. Peeter Vähi

DVD Coppélia. A ballet by Léo Delibes

CD-series Great Maestros. Beethoven, Brahms. Kalle Randalu, Estonian National Symphony Orchestra, Neeme Järvi

CD Quarter of a Century with Friends. Arsis, Rémi Boucher, Oliver Kuusik, Rauno Elp

Super Audio CD Maria Magdalena. Sevara Nazarkhan, Riga Dom Cathedral Boys Choir, State Choir Latvija, Latvian National Symphony Orchestra

CD Jerusalem. Hortus Musicus

LP Contra aut pro? Toomas Velmet, Neeme Järvi, Estonian National Symphony Orchestra, Arvo Pärt

CD The Soul of Fire. Age Juurikas

ImagetextULLA KRIGUL

Orel

“Mängin rõõmuga /.../ muusikat, kus puuduvad nn reeglid, /.../ kui ei ole võimalik kedagi kopeerida.”

 

Imagetext

Ulla Krigul, Eesti noorema generatsiooni üks silmapaistvamaid organiste, on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli  klaveri erialal  (prof Ivari Ilja) ning 2006 aastal Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuri prof Andres Uibo oreliklassi. Ajavahemikus 2004–06 täiendas ta end Viinis (Universität für Musik und Darstellende Kunst) Martin Haselböcki oreliklassis. Samuti on ta osalenud David Timmi, Wolfgang Zereri, Serge Schoonbroodti, Christoph Krummacheri, Peter van Dijki, Michel Bouvardi, Guy Bovet’ ja Damiano Peretti meistriklassides.
Ulla Krigul toob regulaarselt igal aastal välja üks-kaks uut soolokava. Olulise koha tema repertuaaris on hõivanud Bachi, Buxtehude, Bruhnsi, Muffat’ ja Hindemithi kõrval nüüdismuusika. “Mängin rõõmuga uut eesti muusikat, kus puuduvad nn reeglid, kus on võimalik vabalt otsida ja proovida, kus ei ole võimalik kedagi kopeerida. Ning samas on suur õnn, kui saan suhelda elava heliloojaga. Samuti meeldib mulle tuhnida nootides ja püüda leida sealt midagi vähemängitut ja huvitavat.” Ulla Krigul on toonud kuulajateni mitmete Eesti noorema põlvkonna heliloojate uudisloomingut (Tõnis Kaumann, Galina Grigorjeva, Tõnu Kõrvits, Ülo Krigul, Märt-Matis Lill jt).
Nii solisti kui hinnatud kammermuusikapartnerina on Ulla Krigul esinenud kõikjal Eestimaa kirikutes, osalenud Tallinna Rahvusvahelisel Orelifestivalil, samuti on kontserdid viinud teda Soome, Austriasse, Rootsi. Meeldejäävamatest koostööpartneritest vääriksid esiletõstmist legendaarne koloratuursopran Margarita Voites, lauljad Oliver Kuusik, Geraldine Casanova, Tuomas Katajala, Andres Köster, Triin Ella, Tõnis Kaumann, ungari pianist Istvan Matyas, trombonist Ivar Kiiv, saksofonist Virgo Veldi ja viiuldaja Mari-Liis Uibo.
Ulla Krigul on võtnud osa konkurssidest “Con Brio” (2002), rahvusvahelisest orelimängijate konkursist Gdańskis (2003) ning Mikael Tariverdievi nim konkursist Kaliningradis (2005).
Käesoleval ajal töötab Ulla Krigul Eesti Muusikaakadeemias lektorina ning Tallinna Soome Püha Peetruse Koguduse organistina.

 

Peamine repertuaar

Johann Sebastian Bach, Dietrich Buxtehude, Nicolaus Bruhns, Félix-Alexandre Guilmant, Wolfgang Amadeus Mozart, Gottlieb Muffat, Max Reger, Carl Nielsen, John Cage, Rudolf Tobias, Peeter Süda, Edgar Arro, Arvo Pärt, Erkki-Sven Tüür,  Andres Uibo, Imants Zemsaris

Esiettekanded:
Ülo Krigul. Over-Tour (2002)
Galina Grigorjeva. Palve orelile ja saksofinile (2005)
Märt-Matis Lill. Kiigelaul (2007)
Tõnu Kõrvits. Thule koraalid saksofonile ja orelile (pühendatud Ulla Krigulile ja Virgo Veldile; 2008)
 

Tõmba alla: Ulla Krigul, portree, foto P Vähi, jpg, 300 dpi, CMYK, 2070 KB
Tõmba alla: Ulla Krigul, Niguliste kirikus, foto P Vähi, jpg, 300 dpi, CMYK, 5 MB
Tõmba alla: Ulla Krigul, renoveeritava oreliga, foto P Vähi, jpg, 300 dpi, 1539 KB

player Imants Zemzaris. Pastoraalid suvele, fragm, live, 139 sek, mp3
player Arvo Pärt, Peegel peeglis, koos Mari-Liis Uiboga, fragm, live, 3 min 46 sek, mp3

ERPi artist nov 2008 – mai 2012
Vt ERPi muusikuid

InEnglish